PÕHJAMAADE JUUNIORIDE JA PRE-SEENIORIDE MV!

12.-14. detsembrini toimusid Rootsis Põhjamaade juunioride ja pre-seenioride meistrivõistlused, Tartu Ujumisklubist oli Eestit esindamas neli sportlast , juunioride arvestuses olid võistlustules Cevin Anders Siim ja Karel Seli ning pre-seenioritest Karl Johann Luht ja Andri Aedma,  kõigist neljast sportlasest on ka põhjust eraldi kirjutada!

TULEMUSED!

Pildid

Meie poiste eredamad saavutused:

Cevin Anders Siim jõudis juunioride arvestuses poodiumile kahel korral.  200 m kompleksujumises võitis ta väga tugeva isikliku rekordiga pronksmedali, aeg 2:03,71 hõivab Eesti kõigi aegade TOP10-s abosluutarvetuses kõrge viienda positsiooni. 100 meetri liblikujumises kindlustas Cevin Eestile kaksikvõidu, hõbedaseks ajaks 54,07, ka see aeg mahub Eesti kõigi aegade TOP 10sse. Lisaks oli Cevin 4*200 m vabaltujumises osaline Eesti juunioride rekordi ujumises (koosseis: Zaitsev, Gussev, Hein, Siim) ja uueks rekordajaks sai kirja 7:35,57. Nagu spordis ikka juhtub, siis suurele rõõmule sai Cevin võistlustel kogeda ka dramaatikat, kui 4*100m kombineeritud teateujumises jäid Eesti poisid ilma pronksist ning uuest võimsast Eesti juunioride rekordist, Cevin hüppas vette veidi varem :(. Sport ongi mäng emotsioonidega ja tahes-tahtmata peab vahepeal ka ebaõnnestumisi taluma.

Karel Seli parandas taas juba varem enda nimel olnud kuni 16-aastaste poiste 100 m rinnuli Eesti rekordit, uueks rekordajaks sai kirja 1:03,62!

Karl Johann Luht sai pre-seenioride arvestuses poodiumile astuda kahel korral, hõbedase medali võitis noormees 100 m seliliujumises tubli isikliku rekordiga 54,47 (Eesti kõigi aegade kolmas tulemus) ning pronksi 50 m seliliujumises ajaga 25,49 (samuti Eesti kõigi aegade TOP 10sse kuuluv aeg)..

Andri Aedma hakkab ka ennast taas käima saama, ajaga 51,10 võitis ta 100 m vabaltujumises pre-seenioride arvestuses pronksmedali.

Kõigi nelja poisi ponnistusi toetas võistlustel nende treener Mihhail Krupnin.