Uued treenerid TUKis!

Ujumistrennid on kestnud juba pool kuud ning nüüd on õige aeg rääkida Tartu Ujumisklubi treeneritest. Sel hooajal on klubil rekordarv treenereid – 16! Meie klubiga liitus sel hooajal kolm uut treenerit, kes vajavad tutvustamist meie kaasaelajatele

Noorte tüdrukute ja poiste ujumistreener on sellest hooajast Kirke Reivart. Kirke tegeles ujumisega 13 aastat TUKi ujujana. Ujumistreeningutega lõpparve tehes tundus loogilise sammuna enda kogutuid teadmisi jagada ja edasi õpetada teistele. Eriti meeldib talle tegeleda noorte lastega, kes alles õpivad ujuma. Vabal ajal tegeleb neiu aktiivselt jooksmisega ning teda võib kohata basseinis mitte ainult trenni andmas, vaid endiselt ka ujumas.

TUKi uus triatlonitreener on Karel Viigipuu, kes juhendab sportlasi jooksus- ning rattatreeningutel ning meie täiskasvanuid triatlonisõpru ujulas. Karel tegeles 15 aastat laskesuusatamisega, kuid pärast ebaõnnestunuid katseid maailma tippu jõuda, otsustas ta treenerikarjääri kasuks ning siirdus ülikooli. Tänu meie klubi triatlonitreeneri Geilile sai Karel triatlonipisiku külge, kui Geil oli teda kutsunud appi võistlustele noorte rattakumme pumpama. Terve aasta Geili abistades tekkis tal suurem huvi ala vastu ning Karel täiendas oma teadmisi triatloni spetsiifika kohta ning leidis tee TUKini.

Vanemate sportlaste üldkehalise ettevalmistuse eest hoolitseb ÜKE treener Uku Kams, kes Lääne-Virumaalt. Tartus töötab ning omandab ta ülikooliharidust kehakultuuri valdkonnas. Uku jaoks on tähtis õpitud teoreetiline teadmine panna proovile praktikasse ning leiab, et TUKis on tal selleks suurepärane võimalus. Veel peab ta enda tugevuseks suurt harjutusvara ning kogemusi paljude erinevate spordialadega tegelemisest. Lisaks Ukule abistab meie ujuja Katrin Zaitseva Arenas ÜKEde läbi viimist.

Soovime kõigile treeneritele edukat hooaja algust!