Eesti juunioride ning noorte meistrivõistlused tõid 1 uue Eesti noorte rekordi ning 11 uut Eesti noorte meistrit!

15.-17. juunil toimuvad Auras Eesti juunioride ja noorte meistrivõistlused pikal rajal. Pingelised kolm päeva andis lõpptulemina ühe uue Eesti noorte rekordi 50 m selilis Laura-Liis Valdmaa soorituses, 11 uut Eesti noorte meistrit ning kokku 19 medalit! Lisaks kõigele valiti Laura-Liis Valdmaa FINA punktide alusel ning Johanna Kübar esikohtade poolest parimateks noorujujateks!

TULEMUSED

Laura-Liis Valdmaa näitas skeptikutele, mis puust neiu on ning nihutas kuu tagasi püstitatud Eesti noorte rekordit 50 m selilis ajani 29,53! Sellega loomulikult kaasnes Eesti noorte meistritiitel. Neiu oli võidulainel ning võttis endale lisaks meistritiitli 100 ja 200 m selilis. Lisaks valiti Laura-Liis FINA punktide alusel parimaks noorujujaks!

Eesti meistriks noorte vanuseklassis krooniti Johanna Kübar 200 ja 400 m kompleksis ja 400 m vabalt. Lisaks kolmele meistritiitlile saavutas Johanna kaks teist kohta 800 m vabalt ja 200 m rinnulis ning kolmanda koha 200 m selilis. Selline suurepärane sooritus andis Johannale parima noorujuja tiitli medalite alusel!

Poiste au hoidisid kõrgel Toomas Tanel Tammer ning Ralf Roose. Toomas Tanel oli hõbeda lainel ning saavutas II koha noorte vanuseklassis 400 ja 800 m vabalt. Ralfile kuulus noorte teine koht 50 m rinnulis ning kolmas poole pikemal rinnuli distantsil.

Kuldne oli meie neidude teatenelik koosseisus Johanna Kübar, Kirke Kübar, Laura Sokk ning Laura-Liis Valdmaa, kes võitsid noorte vanuseklassis kolm esikohta ning seda 4×100 m vabalt ning kombineeritud ja 4×200 m vabalt teateujumises.

Võidukas oli ka meie segateatenelik, kes koosseisus Laura-Liis Valdmaa, Ralf Roose, Toomas Tanel Tammer ning Johanna Kübar saavutasid noorte vanuseklassis kahel korral võidu – 4×100 mvabalt ning kombineeritud teateujumises.

Kolmandale kohale tuli meie juunioride nelik koosseisus Karl Johannes Visnapuu, Sken-Sander Pille, Georg Oper ning Kaarup Vares 4×100 m vabalt teatevõistluses.

Õnnitlused võitjatele ning järgmiste startideni!