KRISLIN
LAVING

EOK V ujumine

19.10.1984

+372 5032471

krislin@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Naudi seda, mida sa teed!

Krislin on töötanud Yessi treenerine üle 10 aasta. Lisaks treeneritööle Krislin Yessis projektijuht ning klubi liikmete haldaja. Tema käe all alustavad mitmed ujumise omandanud lapsed oma sportlase teekonda veteselli vanuserühmas. Krislini enda spordikarjääri parimad saavutused on murdmaasuusatamise Eesti U18 vanuseklassi II ja III kohad.

MIHHAIL
STRUNGAR

EOK VI ujumine

07.05.1974

+372 53321533

mihhail@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Treening on võidu võti!

Mihhail on Yessi kõrgeima rühma treener, FINA referii ning mitme Eestis toimuva rahvusvahelise võistluste peakorraldaja. Lisaks ta on Eesti Ujumisliidu treenerite kogu juhatuse esimees ja EULi kohtunike kogu juhataja. Mihhaili eestvedamisel on viimastel aastatel tuntavalt tõusnud Eestis toimuvate ujumisvõistluste kvaliteet. Alates 2017.a. Eesti Ujumisliidu absoluut koondise peatreener. Tema käsi on juhtinud mitme Eesti tippujuja karjääri, sh Laura Tolmats, Maria Harutjunjan, Karl Johan Luht, Karel Seli jpt. Mihhail on ise tulnud Eesti meistriks 200m seliliujumises 1992 aastal.

ALEKS
UIBO

kategooria omandamisel

19.08.1993

+372 5370 5182

aleks@yess.ee

TTHKK, Õendus

Tegutse oma südame järgi

Yessi perega on liitunud Aleks, kelle juhendada on Yessi algõpetuse rühm. Ennast peab ta kannatlikuks, kalkuleerivaks ning rõõmsameelseks – kõik need omadused sobivat just eriti hästi lastega töötamiseks!

Tee treeneriametini leidis ta 2019. aastal, kui talle anti võimalus juhendada Aura algõpetuse rühma. Amet hakkas meeldima kohe ning pärast seda on võtnud vastu kõik juhendatavad rühmad. Kõige enam meeldivad treeneritöö juures hetked, mil saab näha laste siirast rõõmu, hoolivust ja uhkust enda saavutuste üle.

Tulevikus plaanib edasi tegeleda treeneritööga, ennast arendada läbi kogemuste ning selle kaudu parandada järgnevate kursuste efektiivsust.

MARGE
KÕRKJAS

EOK V ujumine

EOK III liikumisharrastus

08.05.1974

+372 55644576

marge@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Võrdsed võimalused kõigile!

Marge on üks pikaajalisemaid Yessi treenereid. Treeneritöö kõrvalt on ta pälvinud magistrikraadi kehalise kasvatuse õpetaja – treener õppekaval. Marge töötab peamiselt ujumise algõpetuse ning vahumeistrite rühmadega, kuid erivajadustega lastega. Sportlikute saavutuste hulka kuuluvad “muuseas” 7 Paraolümpia medalit, millest 2 on kuldsed!

ERIC
ROOTS

EOK VI ujumine

04.11.1974

+372 5237179

eric@yess.ee

TÜ, Füsioteraapia

Treem – tuletatud sõnadest treenig+rõõm – tähendab rõõmu rahulolu naudingu tundmist regulaarsest treeningprotsessist.

Eric on Yessi kõige kauem töötanud ja kogenuim treener. Klubis on töötanud peaaegu algusest peale ehk hetkel  lausa 17 aastat ning seda nii treeneri kui ka juhatuse liikmena. Lisaks on Eric FINA starter. Ta on koos spordiarstidega läbiviinud  Eesti ujumiskoondise kehalise võimekuse testimisi alates 2017 aastast.
Ta töötanud Eesti Paraolümpiakomitee sportlastega, kes on saavutanud mitmeid kõrgeid kohti Paraolümpiamängudelt, MM-delt ja EM-delt. Ericu õpilasteks on olnud Marge Kõrkajs, Kristo Ringas, Andri Aedma, Karl Johann Luht, Robert Roose, Kristjan Martin Kirjanen, Paul Tarand, Ott Erik Kalmus jne.
Nooruspõlves oli Eric rinnuli- ja libilikujuja. Ta on saavutanud Eesti MV-lt III koha 100 m rinnuliujumises.

ELENA KRISTIN
KÄEN

EOK IV ujumine

04.05.1997

+372 56310938

elena@yess.ee

TÜ, Füsioteraapia

Ainsad piirangud on need, mis sa ise endale kehtestad.

Elena tee Yessi tõi sarnaselt paljudele teistele haridustee Tartu Ülikoolis. Treeneritööd jõudis ta siiski teha juba pealinnas elades. Ujumistreeneriks saamise kõrvalt on ta omandanud triatloni treeneri ning kohtuniku oskused. Sealjuures läbinud mitmeid spordispetsiifilisi koolitusi TLÜ-s. Elena ise on tugeva ujumistaustaga olles tulnud Eesti meistriks noorte ja juunioride arvestuses. Lisaks on ta osalenud Euroopa Noorte Olümpiafestivalil.

KAREL
VIIGIPUU

EOK VI laskesuusatamine
EOK VI triatlon

18.03.1986

+372 53311483

karel@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Õige tee leiad treeningu ja puhkuse õigest vahekorrast.

Karel on Yessi triatloniboss. See tähendab, et tema käsi on mängus peaaegu iga Yessi triatlonisõbra treeningplaanis. Kuna talvehooaja veedavad triatleedid suures osas basseini pikkuseid lugedes, on Karelil aega anda ka ujumistrenne hobirühmadele ning täiskasvanutele. Lisaks töötab ta Eesti noorte laskesuusatajatega. Triatloni treenerina on Karel kogemusi omandanud aastaid Eesti noortekoondist juhendades. Karel peab üheks oma elu parimaks otsuseks omandada magistrikraad Tartu Ülikoolist erialal, mille rakendamine pakub talle eneseteostust ja rõõmu. Karel mõistab, et enesetäiendamine ei lõpe treeneri jaoks kunagi, peab uute teadmiste ja metoodikatega kaasas käima. Enim paelub teda saavutussport, mida ta ka kannatlikkusega austab. Sportlastel on ikkagi ainult üks sportlaseelu ning selle raisku laskmine oleks liialt kallis. Kareli pika ja pärjatud spordikarjääri säravaimaks tulemuseks on juunioride hõbemedal Suvebiatloni MM-ilt.

JAANA
SVÄTSKI

EOK V ujumine

16.09.1987

+372 53982815

jaana@yess.ee

TÜ, Loodusteadused

Iga saavutus saab alguse otsusest proovida!

Jaana on treenerina töötanud juba üle 10. aasta ning jõudis mõned aastad tagasi Yessi ridadesse. Selle ajaga suutis ta uue elu sisse puhuda ujumistreeningutele Arenas ning pälvida aasta kolleegi ja parima naerusuu tiitlid. Treeneritöö kõrvalt on Jaana kõige olulisem lüli Yessi võistluste korraldamise ahelas, samuti hinnatud penaltyboxi kohtunik triatlonis. Jaana õpetustega on alustanud mitme koolimaja jagu lapsi, kellest paljud täna ujumismaastikku vormivad sportlased. Tänu meeletule kogemuste pagasile saab Jaana väga edukalt hakkama nii väikeste junsudega kui ka testosteroonist pulbitsevate teismelistega. Ta leiab iga treenitava jaoks motivaatori ning oskab seda selgitada. Kõik tunnevad Jaanat kui erakordselt rõõmsameelset ning positiivset treenerit, kes laste silmad nii särama paneb, et päike paistab isegi öösel!

NADEŽDA
MAKSIMOVA

EOK III ujumine

17.04.1960

+372 5221994

nadja@yess.ee

Iga sportlik treening on vaeva väärt.

Igapäevaselt tuntakse teda elurõõmsat ning alati naeratavat treenerit Nadja nime all. Tänu Nadja imelisele võimele panna lisaks kõikidele teistele ujumisest rõõmu tundma erivajadustega lapsed, leiavad tema juurde tee hooaeg hooaja järel arvukalt ujumissõpru. Loomulikult teeb Nadja tõsist tööd, näiteks pani just tema alguse ujumistundidele Kivilinna koolis. Samuti kuulub ta uhke Yessi kohtunikebrigaadi põhikoosseisu. Nadja on Marge kõrval Yessi teine superparasportlane. Nõrgaltnägijate klassis on säravaid medaleid kamaluga korjatud nii EM-ilt, MM-ilt kui ka Olümpialt.

UKU
KAMS

ÜKE ja jõusaal

21.01.1993

+372 56284993

uku@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Kui ma kukun, siis ma tõusen püsti.

Nii nagu mõned teised Yessi treenerid alustas ka Uku treeneritöö läbirääkimisi Aura keskuse instruktoripingilt.  Juba enne treeneritööga alustamist teadis ta paljusid lapsi ja lapsed teda samuti.

Yessi klubis vastutab Uku spordirühmade üldfüüsilise ettevalmistuse eest. Töötades treenerina jääb tal piisavalt aega enda projektidega tegelemiseks. Omades kogemust mitme spordialaga saab ta treeninguid lastele muuta mitmekesisemaks.

HEINAR
KULL

EOK V ujumine

21.06.1995

+372 55960098

heinar@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Kui teed midagi, siis tee lõpuni!

Heinar liitus Yessi perega juba 7. aastaselt, hiljem jõudis mõne aasta treenida Audentese Spordigümnaasiumis, kuid sattus oma treeneri Mihhaili soovitusel Yessi tagasi, seekord juba treenerina. Heinar on omandanud  veega töötamise kogemusi veel vetelpäästja ametis. Treenerina spetsialiseerub ta peamiselt noortele, alates algõpetusest kuni vetesellideni. Samuti on ta tegelenud beebide ja väikelaste ujutamisega. Heinar on alati sõbralik ja abivalmis eratrenne läbi viies. Spordis kõrgete tulemuste näitamiseks teab ta omast käest soovitada pühendumisega trenni tegemist ning vähest puudumist. Medaleid ja tiitleid on Heinar noppinud rohkelt noorte- ja juunioride Eesti meistrivõistlusetel. Kuulsust on ta kogunud vähemalt kahe tõelise vägitükiga. Esiteks ujus ta Kuremaa talvelaagris 6 kilomeetrit liblikat kordagi peatumata ning puhkamata.  Karjäärile punkti pani ta aga läbides 1500m vabaujumist pikaraja Eesti meistrivõistlustel sportlikus liblikujumises, kes nägi, see mäletab elu lõpuni.

MERLI
NURMELA

EOK IV ujumine

18.06.1987

+372 53423810

merli@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Don’t act like someone else. Just be yourself!

Merli on üks Yessi raudvarasid. Tema oskusliku käe all on küll üle tuhande lapse oma ujumisteel esimesed tõmbed teinud. Lisaks treeneritööle on ta tegelenud beebide ujutamisega ning basseini liikumisõpetajana lasteaias. Samuti on Merli oma teadmistepagasit täiendanud just väikelastega töötamise valdkonnas. Täna on Merli juhendada algõpetuse rühmad ning vetesellid, kelle hulgast alustavad mitmed kümned lapsed oma esimest sportlase teekonda. Merli on oma sporditeekonna veetnud peamiselt kuival maal, näidates parimaid tulemusi kergejõustikus.

MARIA
KAMS

EOK IV ujumine

19.11.1987

+372 58445387

maria@yess.ee

TTÜ, Maastikuarhitektuur

Kui sa arvad, et suudad, siis sa suudad; kui arvad, et ei suuda, siis ei suudagi.

Maria ei arvanud kunagi, et temast saab treener. Kuid ühel päeval antud tööd proovides armus ta sellesse lõplikult! Yessis töötab ta peamiselt ujumise algõpetuse, koolikohustusliku ujumise, vahumeistrite rühmadega ning eratreeningutega igas vanuses ujumishuvilistele. Lisaks on Maria toitumisterapeut ja saab olla abiks erinevate toitumisalaste küsimuste korral.

Tema enda spordikarjääri parimad saavutused on lestaujumises. Tal on erinevaid medaleid Eesti ja Põhjamaade meistrivõistlustelt ning lisaks on ta olnud Maailma karikavõistluste finalist.

KIRKE
REIVART

EOK V ujumine

01.06.1995

+372 55669254

kirke@yess.ee

TÜ, Psühholoogia

Püstita eesmärgid ning ületa need!

Kirke on üks Yessi pere pikaajaline liige, kes pärast paariteist aastast karjääri ujujana siirdus teadmisi omandama ujumistreenerina. Alustades tagasihoidlikult teiste treenerite asendamisega on Kirkel tänaseks käimas juba mitmes hooaeg täiskohana treenerina. Tema käe all õpib uusi teadmisi ning harjutab hoogsalt üle saja lapse – nii algõpetuse põnnid, koolitunde läbivad lapsed, veteselli hobi- ja sporirühmad kui ka vanemad hobiujujad.
Lisaks treeneriametile on Kirke pika staažiga kohtunik võistlustel, Yessi laste jõulupidude korraldaja ning Yessi meediaosakond. Ujumisradadelt võib kõrgeid kohti leida Tartu linna ja Eesti meistrivõistlustelt.

SIGRID
LEETSI

EOK VI aerutamine

16.09.1981

+372 55663757

sigrid@yess.ee

TÜ, Füsioteraapia

Ela nii, et sa tunned end elavana.

Sigrid on väga kireva sportlaskarjääriga ÜKE treener Yessis. Klubis on tema vastutusalas koos treener Ukuga üldkehaliselt valmistada ujumistreeninguks ette veteselli ning noortesarja spordirühma lapsed. Klubiga on ta seotud olnud juba aastast 2005! Lisaks töötab Sigrid aeroobika- ning aerutamistreenerina.
Ise on naine mitmekülgne sportlane ning on harrastanud mitmeid erinevaid spordialasid väga kõrgel tasemel, tulnud mitmekordseks Eesti meistriks (kusjuures aerutamise Eesti meistriks üle 50 korral!), võitnud Balti MV kulla ning valitud Aerutamisföderatsiooni poolt parimaks naissportlaseks aastatel 2000-2006.

MERLE SIRJE
TAEL

EOK IV ujumine

12.05.1997

+372 5668 5277

merle@yess.ee

TÜ, Õigusteadused

Success is a result, not a goal

Merle on Yessiga seotud olnud juba üle kümne aasta, algul ujujana, nüüd aga juba treenerina. Hetkel on Merle Yessis tänuväärt asendustreener.  Kõige paremini tunneb teda basseini äärel ära kõikjale kostva hääle järgi. Lisaks asendustreeneriametile aitab Merle klubi korraldatud võistlustel kas kohtunikuna või fotograafina. Merle jõudis oma ujumiskarjääri parimate saavutusteni juunioride vanuseklassis tõustes mitmel korral poodiumile Eesti meistrivõistlustel seliliujumises. Samuti on ta aidanud võitu maitsta Yessi teatenaiskondadel.

HANNA-LISETT
LUBI

EOK III ujumine

26.07.1997

+372 5358 6501

hanna@yess.ee

TÜ, Saksa keel ja kirjandus

Eesmärkide täitmiseks tuleb vaeva näha, ettesattuvad takistused on vaid motivaatorid.

Hanna alustas oma teed Yessis ujujana ning nüüd on leidnud tee tagasi klubisse, andes trenne Auras algõpetuse, vahumeistri ning veteselli rühmadele. Tegeledes nooremana intensiivselt ujumisega, arvas ta, et tunneb spordiala läbi ja lõhki, kuid treenerina saab iga päev teadmisi juurde ning leiab, et ujumise kui spordiala juures on palju rohkem erinevaid tahke kui sportlasena tunduda võib. Ujujana omandatud teadmisi ja kogemusi saab neiu rakendada ja edasi anda just treeneritöös. Treeneritöö juures naudib Hanna suhtlemist sportlastega. Ta leiab, et igast takistusest on võimalik erinevate viiside rakendamisel üle saada, peab lihtsalt küllalt aega panustama, et just antud sportlasele sobiva lahenduseni jõuda. Tulevikku näeb ta seotud Yessiga ning soovib järk-järgult oma teadmiste pagasit täiendada.

KAREL
SELI

kategooria omandamisel

02.02.1998

+372 5343 4000

karel.seli@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

I’m not telling you it will be easy, I’m telling you it’s going to be worth it

Yessis treeninguid alustas Karel 7aastaselt ning sportlasena on treeninud klubis 14. aastat. Ühel hetkel mõistis Karel, et kui sportlaskarjääri lõpetama peaks, siis ujumisest kui spordist ei loobuks. Tänu Tartu Ülikooli kehakultuuris vajamineva praktika saigi Karel imelise võimaluse proovida kätt treenerina ning ala talle meeldis! Kõige rohkem hindab ta, et töö on loov ning saab kavade koostamisel kasutada enda varasemaid kogemusi sportlasena. Lisaks naudib ta jälgida sportlase individuaalset arengut teades, et treenerina oled sina teda sinnani aidanud. Karel mainib: “kui sportlane rõõmustab distantsi lõpus tulemust nähes, siis treener rõõmustab vahel rohkemgi”.

Kõrgeid kohti võib leida Põhjamaade noorte ning juunioride MV, mitmekordne noorte, juunioride Eesti meister ning 2016. aastal sai esindatud Eesti koondist Euroopa juunioride MV. Kuna sportlasena jäi Karelil endal käimata absoluutklassi rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, siis loodab ta seda teha treenerina. Treeneritööga kavatseb ta tegeleda veel pikalt.

JANEK
KÕLAMETS

EOK III ujumine

29.01.1976

+372 515 3799

janek@yess.ee

Spordis on kõik võitjad

Janek ühines Yessi ridadega 2006. aastast kui alustas tööd klubi võistlustel kohtunikuna ning lisaks on senini tähtsa ametina käsil lapsevanema roll. Noorena oli tema alaks korvpall ning võitis mängitud 11. aasta jooksul kõik võimalikud tiitlid. Praegu on ta tuttav kõigile Yessi võistlustelt ning Auras treenivate laste jaoks kui administraator. Kõige paremini kirjeldavad teda sõnapaar rahulik ning rõõmsameelne. Hetkel on Janek Yessis tänuväärt asendustreener.

ALISA
GORBATŠEV

kategooria omandamisel

08.07.2000

+372 5559 9603

alisa@yess.ee

TÜ, Geoloogia ja keskkonnatehnoloogia

Never be afraid to try something new

2020. aasta algusest on liitunud klubiga uus treener Alisa, kes alustas lapsena Yessis ning tegeles ujumisega klubi juures 7 aastat. Tulles Aurasse tööle instruktorina avanes neiul võimalus klubi juures treeneriametit proovida ning sai ühe vahumeistrite rühma.

Treeneritöö juures meeldib Alisale enim, et iga trenn on omapärane ning on rõõm jälgida laste arengut. Tema meelest on inimesel vaja elus osata kahte asja – rattaga sõita ning ujuda, tal on väga hea meel, et saab ujumist teistele õpetada.

Lisaks treeneritööle on neiu abiks võistlustel kohtunikuna ning tegeleb ise vabal ajal ujumisega. Tulevikus loodab saada juurde treeningrühmasid, keda õpetada ning peab ennast tähelepanelikuks, rõõmsameelseks ning sõbralikuks.

MAIGE
MUIDRE

EOK III ujumine

18.03.2000

56220345

maige@yess.ee

ELA, Lennunduskorraldus

Kas sa usud, et suudad või mitte, sul on mõlemal juhul õigus

2020. aasta sügisest on klubiga liitunud püüdlik, südikas ning rõõmsameelne treener Maige. Treeneriametini ja meie klubisse jõudis ta tänu oma treenerile. Treeningute eesmärgiks peab oma õpilastele trenn võimalikult meeldivaks teha ning jälgida, et nende tehnika ja oskused oleksid lihvitud täiuslikkuseni. Ameti juures meeldib Maigele, et saab omandatud oskusi edasi õpetada.

ROBERT
ROOSE

kategooria omandamisel

27.02.1996

+372 5347 2848

robert_roose@hotmail.com

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

2021. aasta hooajast on Yessi treeneriperega liitunud Robert, kes on ise sportlasena Yessis ujunud klubi loomise algusest saati. Sportlaskarjääri pikkuseks on tal pea 20 aastat ning selle ajaga kogunud kõrgeid kohti nii Tartu linna ja kui ka Eesti meistrivõistlustelt ning lisaks esindanud Eestit mitmel välisvõistlusel.

Robert ise tõdeb, et treenerina on tal rõõm olla koos õpilastega vees ja neile midagi uut õpetada. Ennast kirjeldab ta sihikindla, tööka kui ka rõõmsameelsena.

KAISA
POLLISINSKI

EOK III liikumisharrastus

24.04.2002

+372 5558 3474

kaisa@yess.ee

TÜ, Eripedagoogika

Proovi kõike, sest kahetsetakse vaid seda, mis tegemata jäetakse.

Kaisa Pollisinski liitus Yessi perega 2021. aasta sügisel, kui suundus Tallinnast Tartusse ülikooli eripedagoogika haridust omandama. Treeneriametini on ta jõudnud tänu oma vanaema Õnne Pollisinskile, kes treenib erivajadustega lapsi ning keda Kaisa asus algselt abistama treeningute läbiviimisel. Hiljem lisandusid ka tava laste treeningud. 

Treeneritöö juures meeldib talle enim see, et saab õpetada lastele midagi, mis talle endale väga südamelähedane on. Nimelt on Kaisa ise tegelenud pea kogu oma elu ujumisega, kuna tema perekond on väga tihedalt sellega seotud. Lisaks nendib ta, et ujumisoskus on eluks vajalik ning seetõttu peaks see oskus olema omandatud igal lapsel. 

Tööd alustab Kaisa vahumeistrite rühmadega ning tulevikus näeb ennast treenerina senikaua, kuniks töö lastega talle rõõmu pakub.