Soome Ujumisvõistlus

Tartu Ujumisklubi 37 noort ujujat osales 3. ja 4. detsembril Soomes Lahti linnas toimunud kahel rahvusvahelisel ujumisvõistlusel. Noorematele ujujatele oli see esimene rahvusvaheline jõuproov.

Piltide vaatamiseks klõpsa siia.

Protokollide vaatamiseks klõpsa siia:

www.uinti.com/@Bin/477820/Tulokset+T%C3%A4ydellinen+-+Ik%C3%A4sarjoittain+%28pisteet,+ei+v%C3%A4liaikoja%29.html

www.uimaliitto.fi/fi/uinti/kilpailut/2011s/tonttu/htu_tonttu.html

uinti-com-bin.directo.fi/@Bin/9c63927f2394a6b8ceb85757f63ee97e/1323090311/text/html/478851/Tulokset%20T%C3%A4ydellinen%20-%20Ik%C3%A4sarjoittain%20%28pisteet,%20ei%20v%C3%A4liaikoja%29.html

Esimese päeva võistlusel Juniori Divarit võrdlesid Tartu Ujumisklubi noorsportlased võimeid kahe Soome klubi, Lahti ja Riihimäe, ning Peterburi ujumisklubiga. Võistlused olid individuaalsed ning iga sportlane ujus rinnuli ja liblikat. Kahe ala punktid liideti võistluste lõpus kokku. Kompleksvõistluse tulemuste põhjal saavutasid teise koha noorema vanuseklassi tüdrukutest Ida-Tuule Jõgi ja poistest kolmanda koha Georg Oper. Vanemast klassist saavutasid tüdrukutest teise koha Katre Luikme ja poistest kolmanda koha Rauno Variku ja Egro Paulson.

Teise päeva võistlus kandis nime Sprintti Kilpailu ja see toimus Lahti linnaujulas. Sellel võistlusel osales lisaks Tartu ja Peterburi Ujumisklubile ka kuus Soome ujumisklubi. Sprintti Kilpailu distantsiks oli 50m ja võistlusaladeks liblik-, selili-, rinnuli- ja vabaujumine. Iga noorsportlane võistles teisel päeval vabalt valitud parimal alal ning kõikide alade viis parimat pääsesid finaali. Nii mõnigi noor ujuja nägi siin esmakordselt tõelist finaalvõistlust.

Tihedast konkurentsist hoolimata jõudis Tartu Ujumisklubist pjedestaalile kuus tublit ujujat. Nooremast võistlusklassist pääses rinnuliujumises finaali Ida-Tuule Jõgi ja liblikujumises Andreas Tristan Vaher. Vanematest tüdrukutest said medali Maria Luht ja Katre Luikme. Poistest sai nii liblikujumises kui ka vabastiilis esikoha Cevin Andres Siim. Väga tublisti ujus ka Karel Seli, kes käis pjedestaalil kolmel korral.

Võistlus oli pikk ja pingeline ning kestis sõna otseses mõttes terve päeva. Enne viimast finaali pidime kahjuks ära sõitma, sest muidu poleks me laevale jõudnud. Usun, et paljudel noortel ujujatel süvenes tänu nendele võistlustele tahe tegelda tõsisemalt ujumise kui võistlusspordiga. Pikk ja pingeline võistluspäev treenis noortes ka kannatlikkust ja sihikindlust. Kindlasti ei olnud see päris tavaline võistlusreis, vaid pakkus meie noortele ka väga hea õppetunni. Vaatamata pingelistele päevadele ja pikale sõidule olid kõik ujujad väga tublid.

Siinkohal tahaksin lapsevanemana tänada meie häid treenereid Marget, Jannot ja Mihhaili, kelle pühendunud töö tulemusena lapsed nii kaugele on jõudnud.

Pille Pokk

võistlustel kaasas olnud lapsevanem