SPORDIMEDITSIINILINE TERVISEUURING!

Tartu Ujumisklubi koos Tartu Ülikooli Kliinikuga kutsuvad kõiki NS, ENMV ja EMV rühmadesse kuuluvaid lapsi läbima SPORDIMEDITSIINILIST TERVISEUURINGUT.

Terviskontrolli eesmärgiks on koostöös treenerite, lapsevanemate või hooldajatega terve, tugeva füüsilise ja vaimse üldettevalmistusega noore inimese kasvatamine.

Palume terviseuuring läbida septembri ja oktoobri kuu jooksul (klõpsa järgneval lingil): www.kliinikum.ee/noorsportlasele/index.php

Iga sportlane koos vanematega leiab vajaliku info sellel aadressil : http://www.kliinikum.ee/noorsportlasele/index.php

Enne uuringule minekut tuleb täita küsimustik. Vastamisel peaksid lapsevanemad noorsportlasi aitama või nooremate puhul küsimustiku ise täitma, sest laps või nooruk ei pruugi ise kõike oma tervisega seonduvat mäletada ja teada. Vajalik info:  http://www.kliinikum.ee/noorsportlasele/noor.php?pageID=30

Terviseuuringule registreerimiseks ja täiendava info saamiseks palume helistada:
Tartu Ülikooli Kliinikum (Spordimeditsiini ja taastusravi kliinik) tel 7319221.
L.Puusepa 1a (Maarjamõisa polikliinik), Tartu

SPORDIMEDITSIINILINE TERVISEUURING
Suuremate kehaliste koormustega sportimist alustada soovivatel ning regulaarselt ja intensiivselt treenivatel inimestel (sh noorsportlastel) on soovitav läbida kompleksne arstlik terviseuuring.
Spordimeditsiiniline terviseuuring annab ülevaate noorsportlase  tervislikust seisundist. Kehalisele võimekusele mittevastava koormusega ja avastamata terviseprobleemidega treenimise tagajärjel võivad tekkida tõsised tervisekahjustused (näiteks südame-veresoonkonna või tugi-liikumissüsteemi kahjustused) või ka äkksurm.
Spordimeditsiinilise terviseuuringu eesmärgiks on:

  • eluohtlike ja/või puudeid põhjustavate  seisundite väljaselgitamine,
  • haigus – ja traumaeelsete seisundite avastamine,
  • vereringe riskifaktorite kindlakstegemine,
  • ülekoormuse ennetamine,
  • tervisliku seisundi ja vajadusel kehalise võimekuse hindamine.

Sportimist piiravate ajutiste või püsivate tervisehäirete korral antakse asjakohased suunised treeningkoormuste korrigeerimiseks, vajadusel suunatakse täiendavatele uuringutele, konsultatsioonidele või ravile.

http://www.kliinikum.ee/noorsportlasele/index.php